Gdzie polacy czytają najczęściej ?

Prawdopodobnie nikt z nas nie zastanawiał się gdzie najbardziej lubi czytać. Gdzie robimy to najczęściej ? To zależy ...

Do czytania musimy mieć spokojne miejsce, które w ciszy i nienagannej czystości pozwoli nam łatwo wchłaniać wiedzę z książki. Mało wywietrzone pomieszczenie, może spowodować, że nie będziemy wstanie cokolwiek przeczytać. Warto przed czytaniem pójść się przewietrzyć. Świeże powietrze to bardzo ważny element dla nas wszystkich.

Tak, więc czytamy, gdzie tylko możemy jak książka jest bardzo ciekawa, a my chcemy ją przeczytać od deski do deski. Najbardziej czytelników interesuje akcja, która staje się chwytem pisarza. Emocje, impresjonizmy, ekspresjonizmy, uczulenie organizmu czytelnika na bodźce, które powodują, że będą bardziej asertywni po przeczytaniu danej książki. Miejsce, czasami tu nie gra roli, bo wygodnie możemy siąść w kuchni po niedzielnym obiedzie i czytać, lub też po kolacji, gdzie stół wolny, krzesło też, i czytelnik może z łatwością jak rekin dopaść swoją książkę, obgryzając każdą jej część. Każdy czytelnik na swój sposób ogarnia każdą stronę książki, wybierając i zapamiętując najważniejsze momenty z niej. Jak również zazwyczaj, gdy czytamy to możemy odjechać myślami, ale raczej chcemy zapamiętać każdy fragment danej nam lektury. Najspokojniejsze miejsce to biblioteka, każda zawiera setki książek o różnej tematyce, jak również zawiera zbiory zagranicznych pisarzy, których metody i techniki są warte wykorzystania we własnym życiu.

Najważniejsze miejsca muszą być ciche i spokojne, gdzie można z łatwością przysiąść się do książki i czerpać nienaganny smak z każdego zdania, napełnionego esencją nowych ciekawych wyrazów wzbogacających nasz słownik codzienny.

Podsumowując, fotel, rozścielona lub nie kanapa, albo i krzesło wygodne w kuchni, te i inne miejsca, gdzie możemy z łatwością bez żadnych przeszkód dosiąść się do ciekawej książki. W tych miejscach najchętniej czytamy, zagłębiamy się w treść książki.